Terug/Home/Webwinkel ramsj.nl /Hobby & sport/Sportboeken/De doodschop voorbij
Voetbal als de laatste poging om het volk te verheffen, daarover gaat ‘De doodschop voorbij’. Grove overtredingen van de spelregels, wedstrijden als veldslagen, ontsporende voetbalsupporters en militaristische kreten van voetbaltrainers (‘voetbal is oorlog’) ten spijt, is de voetbalgeschiedenis ook een beschavingsgeschiedenis.
Gerelateerde producten
hobby & sport

Koen van Santvoord
Foppe de Haan, Bondscoach voor 4 weken
Het was alsof hij in een sprookje stapte, dat dacht Foppe de Haan, toen hij gevraagd werd bondscoach te worden van Tuvalu. De inwoners van het dwergstaatje in de Grote Oceaan droomden al jaren van voetbalsuccessen, maar die bleven uit. Totdat in de zomer van 2011 de Friese oefenmeester het elftal onder handen nam. In vier weken stoomde hij de jongens klaar voor de Pacific Games. Koen van Santvoord schreef er een boek over 'Foppe de Haan, Bondcoach voor 4 weken'. De voetbalgekke inwoners van Tuvalu dromen al jaren van succes op de internationale velden, maar hun situatie is uitzichtloos. De eilandengroep in de Grote Oceaan telt precies één voetbalveld, interlands worden steevast met dubbele cijfers verloren en geld voor verbetering is er niet. De voetbaldroom dreigt langzaam te vervliegen. Tot er hulp komt uit onverwachte hoek. Nederlandse voetbalfans besluiten zich in te zetten voor het kleinste voetballand ter wereld. Ze gaan op zoek naar sponsors, ontwerpen een nieuw tenue voor de nationale ploeg en als klap op de vuurpijl slagen ze erin om een toptrainer te strikken: Foppe de Haan. De missie voor Foppe en zijn mannen is even helder als ambitieus: de tweede ronde halen tijdens de Pacific Games op Nieuw-Caledonië. Zal Tuvalu zich staande houden tegen regionale grootmachten als Tahiti en Vanuatu? En maken de in het oceaanblauw gestoken eilanders ook maar een schijn van kans tegen de koppensnellers uit Fiji? Naast de voetbaldroom schetst dit boek een beeld van het leven in een compleet andere wereld. Een wereld waar verwende profs niet bestaan, maar waar internationals de kost verdienen als zeeman, postzegelverkoper of speervisser. 'Foppe de Haan, bondscoach voor 4 weken leest als een jongensboek'. Zelden volgde een journalist een nationaal elftal van zo dichtbij: geen kleedkamer deur bleef gesloten. Luister naar de podcast van NPO 1 Over de auteur:
hobby & sport

Hugo Camps
Een eerlijk eikenhouten schot
Voetbal is groter dan het leven. En de goden van het voetbal stijgen hoger en vallen dieper dan gewone stervelingen. Niemand kan dat passiespel scherper en aangrijpender beschrijven dan Hugo Camps. Van het calcio naar Cruijff, van Cambuur naar Club Brugge: slechts enkele letters verschil, maar Camps tovert van achter die ronkende of weemoedige namen een hele wereld tevoorschijn. Verwachting, verlies en victorie zijn familie van elkaar in dit boek. De herinnering aan de harde lyriek van het calcio daagt Camps tijdens indommelende competitiewedstrijden. Rake passes en manke schijnbewegingen doen hem terugverlangen naar helden als Cruijff. Maar de essentie is deze: voetbal is een verhaal dat iedereen begrijpt.hobby & sport

Harry van Trier
Bambuseae
Bamboe vindt steeds vaker een plaatsje in de tuin. Het is een plant die door haar verschijningsvorm en afkomst tot de verbeelding spreekt. Toch schrikt ze ook wel af. Is het echt een woekerplant en hoe staat het met de mysterieuze bloei van bamboe? 'Bambuseae' neemt je mee naar de oorsprong van de plant en toont je de soorten bamboe die thuishoren in je tuin. Prachtige tuinen met bamboe illustreren de toepassingsvormen maar ook een aantal belangrijke ecologische aspecten van bamboe worden door internationale vakkundigen aan het licht gesteld. Je krijgt ook een kijk op de verschillende vermeerderingsvormen van bamboe en specifiek op de biotechnologische technieken. Ten slotte toont en vertelt 'Bambuseae' je de andere facetten van bamboe. Bamboe is namelijk nog meer dan een plant, ze is ook een bouwmateriaal, een ingrediënt in de keuken, een element in florale composities.hobby & sport
